Polecane piosenki

Piosenki w edukacji maluchów to kluczowa sprawa. Odpowiednio dobrane do wieku są idealnym uzupełnieniem nauki języka. Dzięki piosenkom dziecko oswaja się z językiem i jego melodią, nieświadomie łapie pewne konstrukcje gramatyczne i wyrabia sobie „wyczucie językowe”.

Co to takiego to „wyczucie”? Często jest tak, że osoba bardzo dobrze znająca język obcy poprawnie dobiera wyrażenie lub konstrukcję, chociaż nie potrafi tego wytłumaczyć, posiłkując się teorią. Skąd to wie? Po prostu – wyczucie językowe 😉

Wspaniałą sprawą jest wielokrotne odtwarzanie tych samych, znanych dziecku piosenek. Poniżej prezentuję listę piosenek, które dzieci poznają, bawiąc się zgodnie z proponowanymi przeze mnie zabawami. Lista jest na bieżąco aktualizowana. Piosenki wraz z opisem towarzyszących im zabaw znajdziecie na blogu.

Zachęcam do tego, aby korzystać z poniższej listy, włączając dzieciom znane im przeboje podczas jazdy samochodem, przy sprzątaniu pokoju czy podczas malowania farbami. Najlepsza powtórka to taka w tle, prawie niewidoczna 😉 Przyznam się Wam, że moje dzieciaki na okrągło nucą angielskie mini-przeboje, nawet nie zdając sobie z tego sprawy – super sprawa!!!