Finger family

Finger Family to dobrze znana wszystkim anglojęzycznym dzieciom piosenka o rodzinie paluszków. Doskonała również na potrzeby nauki angielskiego jako języka obcego u naszych polskich przedszkolaków. Tekst jest następujący:

Daddy finger, daddy finger (paluszku-tato, paluszku-tato)

Where are you? (gdzie jesteś?)

Here I am, here I am, (jestem tutaj, jestem tutaj)

How do you do? (jak się masz?)

Kolejne zwrotki to kolejne paluszki, czyli kolejni członkowie rodziny.

W ramach zabawy na własne paluszki robimy małe kukiełki albo malujemy twarze członków rodziny – mamy, taty, brata i siostry i dzidziusia – i bawimy się paluszkami w rytm słuchanej piosenki.

Jak zrobić szybkie i nieskomplikowane kukiełki na palce?

Zwiń kawałek kolorowego papieru w rulonik średnicy pasującej na paluszek dziecka. Z drugiego kawałka papieru wytnij małe kółko, które posłuży za head (głowę). Dorysujcie eyes, nose, mouth and ears (oczy, nos, usta i uszy), z włóczki doklejcie hair (włosy). Jeśli Twoje dziecko poznało już te słówka, będzie miało dobrą powtórkę. Jeśli nie – nie szkodzi! Tak czy inaczej przy zabawie nazywaj je po angielsku. Dzieci bardzo dobrze uczą się mimochodem – zapamiętują nie to, czego właśnie chcesz je nauczyć, ale coś zupełnie innego, co pojawiło się przy okazji. Korzystaj z tego! Oczywiście NAJLEPIEJ zapamiętują wszystko to, co powiedziane szeptem do kogoś innego, w tajemnicy przed samym zainteresowanym – też macie w domu takie gumowe uszy? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *