Morskie opowieści

Ahoj korsarze! Gotowi na morskie opowieści? Dzisiaj skorzystamy z gotowych fiszek, przygotowanych przez British Council, możecie pobrać je tutaj. Ułóżcie obrazki z ręku w odpowiedniej kolejności i wspólnie z dziećmi stwórzcie własną piracką historię. Poniżej nasza propozycja.

Opowieści snujcie w taki sposób, aby mieć pewność, że dziecko rozumie treść opowieści, ale jednocześnie przyswaja nowe wyrażenia. Jeśli więc dziecko nie rozumie swobodnie po angielsku, opowiadacie historię po polsku, podmieniając jedynie wprowadzane właśnie wyrazy na angielsku. Jak sami zobaczycie, nasza morska opowieść nie ma zakończenia – to miejsce na popis dla Twojego dziecka, niech dokończy historię według własnego pomysłu!

2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow
2
3
4
5
6
7
8
9
10
previous arrow
next arrow

Poznaliście nowe słowa? Powtórzcie je! Możecie wydrukować zestaw obrazków dwa razy i zagrać nimi w memo lub w karcianego Piotrusia. Nazywajcie przy tym każdorazowo nowe wyrazy, żeby się utrwaliły.

Po powtórce wręczamy dziecku kolorowankę. Starszaki mogą same sobie czytać polecenia, maluchom odczytujemy kolejne zdania i zachęcamy do pokolorowania obrazka zgodnie z instrukcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *