Na plaży… fajnie jest!

Lato, wakacje, plaża – chyba nie ma przyjemniejszej pory roku! Zwłaszcza z perspektywy dzieci. Co najbardziej lubicie robić na plaży? Macie swoje faworyty? A może jest jakaś plażowa zabawa, o której zupełnie zapomnieliście, a fajnie by było ją dzieciom pokazać…?

Szykując się rano do wyjścia na plażę, zanim zajmiecie się pakowaniem, włączcie plażową piosenkę i sprawdźcie jakie plażowe zabawy proponuje rodzinka CoComelon.

Jakie mamy proponowane zabawy?

Let’s build a castle (zbudujmy zamek)

Let’s splash in the waves (pochlapmy się w falach)

Let’s bounce a beach ball (pograjmy w piłkę plażową)

Let’s fly a kite (puśćmy latawiec!)

Macie już cztery zabawy! Pomyślcie więc wspólnie nad kolejnymi! Może będzie to:

Let’s feed the seagulls (nakarmmy mewy)

Let’s find some seashells (poszukajmy muszelek)

Let’s find some pebbles (poszukajmy kamyczków)

Let’s swim in the sea (popływajmy w morzu)

Let’s have an ice cream (zjedzmy loda)?

1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow

Narysujcie proste obrazki symbolizujące każdą z zabaw lub skorzystajcie z moich gotowców. Poproś dzieci, aby oceniły kolejno każdą z aktywności. Możecie przygotować do tego kartoniki z cyferkami od 1 do 6. Im bardziej dziecko lubi daną aktywność, tym wyższą przyznaje mu ocenę. Jeśli dzieci jest więcej, możecie sumować oceny, możecie zrobić też indywidualny ranking – macie tu pełną dowolność. Ważne, aby parokrotnie nazwać nowe czynności, wspierając zrozumienie słów przygotowanymi obrazkami.

Jeśli chcecie dodatkowo utrwalać słownictwo, pobawcie się w pantomimę. Po prostu rzucasz hasło (Let’s swim in the sea!), a dzieciaki mają udawać, że pływają w morzu. A może wolicie to zrobić w postaci zagadek-kalamburów? Losujcie kolejne obrazki i pokazujcie wylosowaną czynność, podczas gdy pozostali odgadują zagadkę.

Co dalej? Jak zawsze – ćwiczymy w codzienności. Podczas pobytu na plaży proponuj dziecku zabawy po angielsku. Konstrukcja „Let’s…” jest do tego jak najbardziej odpowiednia. A więc… zmykajcie na plażę, korzystajcie ze słońca i bawcie się do woli, utrwalając jednocześnie nasze nowopoznane słówka!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *