Odpędzamy deszcz

Co robicie w dni, kiedy wszystkie prognozy zapowiadają ciepło i przelotne opady deszczu? Wolicie zostać w suchym domu czy raczej ryzykujecie wyjście na spacer, odpowiednio zabezpieczeni w parasole? My jesteśmy zdecydowanie tej drugiej opcji – przelotne deszcze nam nie straszne. Co więcej – mogą być super zabawą!

Ostatnio wyszliśmy poszwędać się trochę po mieście. Miał być krótki, godzinny spacer, a wróciliśmy do domu po… 5,5 godzinach 😉 W tym czasie deszcz złapał nas chyba z 5 razy. Obserwowanie chmur, wyłapywanie pierwszych sygnałów zmiany pogody i szybka ucieczka przed nagłym prysznicem mogą być naprawdę wspaniała zabawą, jeśli tylko pozytywnie nastroimy dzieci, zamiast lamentować, że znowu pada… Może to też być super okazja do poćwiczenia angielskiego!

Po pierwsze, podczas takiego spaceru, tematem numer jeden jest pogoda. Patrzymy w niebo, pokazujemy palcem chmury, możemy stwierdzać które są małe czy duże, ciemne czy jasne. Zauważamy słońce wychodzące zza chmur, opisujemy temperaturę – wszystko w formie zwykłej rozmowy podczas wspólnego wyjścia.

Zobacz słówka przydatne do określania pogody tutaj.

Po drugie, dzięki przelotnym opadom wielokrotnie prosimy dzieci o ubranie/zdjęcie płaszczyków oraz złożenie lub rozłożenie parasoli:

Put on your raincoat (załóż płaszczyk)

Take off your raincoat (zdejmij płaszczyk)

Open the umbrella (rozłóż parasol)

Close the umbrella (złóż parasol)

Po trzecie, wprowadzamy dzieciom piosenkę, odganiającą deszcz. Możemy pobawić się w zaklinaczy deszczu, którzy odganiają opady, żeby móc dalej bawić się na dworze. Śpiewamy głośno/ cicho/ grubym głosem/ piszczącym głosikiem/ klaszcząc do rytmu/ tupiąc nogami/ wykonując dzikie tańce z parasolami – wykorzystaj swoją kreatywność i sprawdź jakie aktywności najlepiej pasują Twoim dzieciom – i tak się bawcie!!! Poniżej piosenka w wykonaniu naszego ulubionego Super Simple Songs a poniżej krótkie tłumaczenie.

Rain, rain, go away (deszczu, idź sobie!)

Come again another day (przyjdź do nas innym razem)

Daddy wants to play (tata chce się bawić)

Rain, rain go away (deszczu, idź sobie!

Daddy podmieniamy następnie na innych członków rodziny i piosenka leci dalej.

Przy najbliższej niepogodzie koniecznie wskakujcie w płaszczyki, zakładajcie kalosze, bierzcie parasole i idźcie się bawić z deszczem – bawcie się dobrze!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *