Rachu ciachu, chodź do piachu

Czy Wasze dzieci cieszą się na pierwszy piach sezonu tak samo mocno jak na pierwszy śnieg zimą? Moje zdecydowanie tak! Pierwsze wyjście na plażę, zwłaszcza po kiepskiej wiośnie, kiedy niespecjalnie gościliśmy na placach zabaw jest totalnym hitem!

Przed pierwszym takim wyjściem na plażę/do piachu, przygotuj dziecku torbę z piaskowymi zabawkami. Wysyp wszystko na podłogę a dziecku zawiąż oczy. Niech dotyka poszczególnych zabawek i zgaduje co takiego trzyma w łapkach. Każda odgadnięta zabawka to punkt dla dziecka albo po prostu radosne przybicie piątki (high five). Odgadnięte zabawki nazywamy po angielsku i zachęcamy dziecko do powtórzenia nowego słówka.

Po takim krótkim wprowadzeniu uszykujcie się do wyjścia. Rozłóż torbę i poproś dziecko, aby wkładało do niej kolejno te zabawki, które Ty nazywasz po angielsku. Nie przedłużaj zabawy w domu – weź dziecko za rękę i idźcie ćwiczyć dalej już na dworze. Zbuduj razem z nim super zamek z piasku, każdorazowo prosząc o podanie potrzebnych Ci zabawek – po angielsku. Zabawki zmieniaj często, żeby tworzyć więcej okazji do ich nazywania 😉

Fiszki z zabawkami do piasku znajdziesz tu.

Bawcie się świetnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *