Była sobie żabka mała

Nie wiem, czy zdążyliście już zauważyć, ale staram się, żeby po angielsku nie tylko powielać znane już dzieciom treści, które przyswoiły w języku polskim, ale chętnie wprowadzam im nową wiedzę, używając przy tym angielskiego. Co nam to daje?

Po pierwsze, łatwiej utrzymuje się wyższy poziom zainteresowania i skupienia.

Po drugie, poszerzamy zasoby ogólnej wiedzy.

Dlatego też w ramach zabaw z dziećmi robimy sobie od czasu do czasu mini-projekty. Ostatnim naszym przedsięwzięciem był cykl życia żaby. Skorzystaliśmy z takiego miłego schematu, pociętego uprzednio na pojedyncze elementy. Dzieci dostają obrazki żabek w poszczególnych stadiach rozwoju i mają za zadanie ułożyć je w odpowiedniej kolejności zgodnie z własnym wyczuciem.

Następnie opowiadamy dzieciom o kolejnych etapach, używając obu języków, żeby upewnić się, że dokładnie rozumieją nasze tłumaczenia. I tak mamy kolejno:

2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow

Zwracamy dzieciom uwagę na to, że cykl zaczyna się od nowa kiedy mała żabka stanie się dorosłą żabą i złoży swoje jajeczka (skrzek). Zachęcamy dzieci, aby ułożyły otrzymane obrazki na kartce w odpowiedniej kolejności, przykleiły i zaznaczyły strzałkami przez jakie stadia rozwoju przechodzi żaba. Gotowe prace możemy raz jeszcze omówić z dziećmi po angielsku, żeby utrwalały poznane słowa i zwroty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *