Owocowe przekąski

Zrobiliście już pierwsze wspólne owocowe zakupy? Warto z nich teraz sprytnie skorzystać. Zaproś dziecko do kuchni, wyciągnijcie kupione zapasy i razem pobawcie się w gotowanie. Zróbcie sałatkę owocową. A może wolicie sok (jeśli macie odpowiedni sprzęt) lub koktajl? Placek z owocami też brzmi kusząco. Ważne, żeby dziecko mogło się pobabrać w tych owocach. Jego uwaga skupi się na pracy rączek, a Ty w międzyczasie będziesz wałkować swoje i maluch nawet nie zauważy, kiedy się czegoś nauczył.

Zdecydowaliście się na koktajl truskawkowo-bananowy? Super! Te strawberries i bananas trzeba wyjąć z torby/lodówki/koszyczka. Następnie strawberries i bananas należy obrać i wyszypułkować. W międzyczasie dobrze by było umyć wszystkie strawberries i bananas. Potem strawberries i bananas kroimy na mniejsze kawałeczki (jak to po co? żeby się trochę pobabrać!) i pokrojone strawberries i bananas wrzucamy do blendera. Patrzymy uważnie, jak blender robi z naszych strawberries i bananas paćkę, dodajemy pozostałe składniki i na koniec ze smakiem wypijamy.

Mam nadzieję, że załapaliście już klimat ciągłego powtarzania tego samego? To dobrze, bo to podstawa naszego sukcesu 😉 Tę samą zabawę możecie przeprowadzać wielokrotnie – każdorazowo zmieniając przygotowywaną przekąskę oraz wykorzystywane owoce.

Życzę zdrowych i smacznych przekąsek i owocnej nauki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *