Pracowite pszczółki #1

Czy wiecie, że 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół? Czy Wasze dzieci znają te (urocze?) stworzonka? Może przy takiej okazji warto trochę zaznajomić je z tematem pszczół i wyjaśnić, dlaczego są one pożyteczne? Czemu nie zrobić tego w ramach zabaw po angielsku? Przedstawiam Wam parę pomysłów na zabawy dla Waszych pracowitych pszczółek, podczas których będziecie mieli okazję poszerzyć wiedzę ogólną Waszych maluchów, jednocześnie wprowadzając nowe angielskie słówka.

Zabawa w kalambury – rysujemy na kartce pszczołę, krok po kroku, czekając aż dzieci odgadną, co takiego powstaje na obrazku. Nazywamy naszego owada: bee (pszczoła). Pozwalamy dzieciom powtórzyć. Pszczółkę łatwo się zapamiętuje, bo dźwięk jaki wydaje przy lataniu to właśnie takie bzyczące biiiiii – zrób z własnego palca małą bzyczącą pszczółkę i zachęć dziecko do latania i bzyczenia biiii.

Po czym dziecko poznało, że narysowaliście pszczółkę? Pozwól im nazwać poszczególne charakterystyczne elementy, a następnie nazwij je po angielsku:

Zamieniamy się w małe pszczółki. Rodzic mówi głośno jakie części ciała ma pszczółka, a dzieci gestami je pokazują.

Np. A bee has got two wings (pszczoła ma dwa skrzydełka) – machamy rączkami jak skrzydełkami.

Czy dzieci wiedzą gdzie mieszkają pszczoły?

Przećwiczcie z dzieckiem krótką rymowankę o pszczółkach. Pamiętaj, żeby urozmaicić naukę (i powtórzyć więcej razy ten sam tekst), możesz powtarzać go na różne sposoby – cichutko i głośno, piszcząc jak myszka lub trąbiąc jak słoń, klaszcząc do rytmu lub tupiąc nogami.

1, 2, 3 I’m a little bee (1, 2, 3 jestem małą pszczółką)

4 and 5 This is my beehive (4 i 5 to jest mój ul)

6, 7, 8 Bees are great! (6, 7, 8 pszczoły są super!)

9 and 10 See you again! (9 i 10 do zobaczenia!)

Do zobaczenia pszczółki! See you again!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *