Pakujemy się na wycieczkę

Pamiętacie historyjkę zapominalskiego Billy’ego, który kilkakrotnie cofał się po rzeczy potrzebne na wycieczkę pociągiem? Co możemy zrobić, żeby uniknąć zapominalstwa? Oczywiście stworzyć listę rzeczy niezbędnych podczas wycieczki pociągiem! Zachęcam do stworzenia takiej listy i schowania jej na wszelkie przyszłe wycieczki pociągiem.

My takich list mamy na pęczki, dlatego stworzyliśmy specjalny zeszyt, w którym są one przechowywane. W zależności od tego jakie wyjście mamy w planach, przygotowujemy się do niego zgodnie z odpowiednią listą. Jest lista na ognisko, na plażę, na weekendowy wyjazd do babci, osobne listy na wyjście na śnieg i na plac zabaw. Zalety takich list są dwie:

Po pierwsze, organizacyjna – to naprawdę pomaga podczas szykowania się do wyjścia i zmniejsza do minimum ryzyko, że o czymś się zapomni.

Po drugie, językowa – dzieci ćwiczą poznane słówka wielokrotnie, w różnych odstępach czasu, w odpowiednim kontekście.

Tworzenie takiej listy może być dobrą zabawą plastyczną dla dziecka. Może ono narysować potrzebne przedmioty na liście (które Ty następnie odpowiednio podpiszesz) albo wyciąć i przykleić przygotowane wcześniej przez Ciebie obrazki i ozdobić listę wedle uznania. W ruch niech idą pisaki, plastelina, farby, brokaty, kolorowe naklejki. Pozwól dziecku na odrobinę kreatywności, wielokrotnie nazywając przyklejane/rysowane przez nie przedmioty.

Przykładowa lista rzeczy na wycieczkę pociągiem bazuje na naszej opowieści o zapominalskim Billy’m, możesz ją jednak modyfikować wedle własnych potrzeb.

Kliknij poniżej i pobierz plik PDF z obrazkami, które możesz wykorzystać do tworzenia listy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *