Ruchy w zabawie cz. 1

O tym, że anglojęzyczne piosenki wspaniale pomagają wprowadzać i utrwalać słownictwo, nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego też bez większych wstępów prezentuję moich faworytów na playliście angielskich hitów dla dzieci w temacie tanecznych ruchów. Utwory te pomogą w przyjemny sposób wprowadzić dzieciom pierwsze wyrażenia dot. ruchów takich jak klaśnij w dłonie czy tupnij nogami, z których nie raz będziecie korzystać przy kolejnych zabawach.

Jak mówi nazwa serii Super Simple Songs (bardzo proste piosenki), są to propozycje najprostsze, idealne dla najmłodszych. Podstawowe ruchy w pigułce, melodia wpadająca w ucho i brak dodatkowego tekstu do zapamiętania – powyżej nasz hicior nr 1 a poniżej nr 2 na początek nauki języka. W przypadku piosenki One little finger, dzieci przy okazji poznają pierwsze części ciała – warto wrócić do tej piosenki jak będziecie przerabiać ten temat.

PS. Zauważyliście, że dzieci chętniej bawią się razem z rodzicami, niż tylko obok? Dlatego my zawsze tańczymy razem – zachęcam. Zgodnie z metodą domową, angielskiego uczymy się RAZEM z dzieckiem, starając się nie stwarzać sztucznej bariery uczeń-nauczyciel. Zadaniem rodzica jest nie tyle UCZENIE dziecka ile raczej WSPIERANIE jego nauki poprzez wspólną zabawę – po angielsku. Bawcie się zatem wspólnie – udanej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *