Ruchy w zabawie cz. 2

Jako kontynuacja tematu ruchów w zabawie (zobacz post nr 1), poniżej znajdziecie dwie propozycje bardzo łatwych tanecznych zabaw, wprowadzających pojęcia związane z ruchem, które potem niejednokrotnie wykorzystacie przy okazji wielu różnych tematów i zabaw.

Piosenka nr 1 spodoba się tym dzieciom, które lubią energiczne utwory i nie mogą usiedzieć w miejscu. Podczas zabawy dzieciaki mają za zadanie naśladować ruchy bohaterów piosenki, czyli iść, biec, płynąć a na koniec zawsze się zatrzymać (Now let’s stop!). Wzrastające tempo piosenki sprawia, że robi się coraz weselej a dzieciaki nie mogą się od tego hitu oderwać. Polecam!

Tę piosenkę odkryłam stosunkowo niedawno, ale rewelacyjnie wpisuje się w kategorię piosenek na start. Tańczymy razem z bohaterami piosenki, wykonując ruchy, które wspominają i wykonują, ucząc się tym samym nowych zwrotów – zarówno dziecko jak i rodzic, bo jestem przekonana, że większość z nas podczas formalnej szkolnej nauki angielskiego z niektórymi zwrotami się po prostu nie zetknęła. Jak za parę lat formalna wiedza szkolna dzieciaków połączy się z codziennymi zwrotami, wyniesionymi z domu, Wasze dzieci zaczną błyszczeć na lekcjach angielskiego – i tego właśnie Wam życzę!

Włączajcie dzieciakom ten zestaw piosenek do tańczenia i bawcie się razem z nimi. Piosenki mają napisy, Wam jako rodzicom łatwiej więc będzie zacząć śpiewać wraz z nagraniem, a dzieciaki lada moment się do Was dołączą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *