Zimowe zabawy

Lubicie zimowe zabawy na dworze, czy raczej wolicie spędzać ją w domu pod ciepłym kocem? Jakby nie było, Wasze dzieciaki na pewno wybiorą opcję nr 1! Na śniegu rozemocjonowane dzieci raczej nie będą szczególnie chętnie skupiały się na ćwiczeniu angielskiego (chociaż jeśli tak będzie, to oczywiście korzystajcie!).

1. Jeśli chcecie przemycić dzieciakom trochę angielskich słówek przy okazji zimowych zabaw, postawcie raczej na planowanie wyjścia lub jego podsumowanie. W formie rysunkowej zaplanujcie co będziecie kolejno robić podczas Waszego zimowego spaceru albo po powrocie z zabawy rysunkami podsumujcie wyjście.

2. Bawcie się w „what’s missing?” – czego brakuje? Gdy już wszystkie rysunki będą gotowe, dzieci zasłaniają oczy a Wy zamieniacie się w śnieżnego potwora Yeti, który zabiera jeden z obrazków. Dzieci zgadują który obrazek został pożarty przez potwora.

3. Wydrukujcie obrazki z zimowymi aktywnościami i grajcie nimi w memo, za każdym razem nazywając odkrywany właśnie obrazek.

4. Zróbcie ranking ulubionych zabaw zimowych. Przygotujcie żetony i rozdajcie je każdemu członkowi rodziny. Z ich pomocą głosujcie na ulubione zabawy, kładąc żetony na obrazki. Na koniec sprawdźcie faworytów.

1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
previous arrow
next arrow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *