Halloweenowe hity dla przedszkolaka

Wpisując „Halloween” w YouTube wyskoczy nam całe mnóstwo propozycji – zabaw, piosenek, tańców, bajek. Trudno się w tym wszystkim połapać i wybrać coś odpowiedniego dla siebie i swoich dzieci, dlatego przychodzę na ratunek i przedstawiam zestaw Halloweenowych hitów dla dzieci.

Są to proste piosenki, które łatwo wpadają w ucho, oferują przyjemną grafikę a przy tym nie przestraszą najmłodszych. Treść piosenki dzieci mogą samodzielnie wywnioskować z bajki – z pewnością doskonale sobie poradzą. Jako pomoc dla rodziców każda z piosenek wprowadziła napisy a także pełen tekst piosenki w opisie video.

Piosenek możemy po prostu słuchać, można je potraktować jako wieczorną bajkę, możemy przy nich przygotowywać Halloweenowe ozdoby a także tańczyć, odgrywać scenki i bawić się w ich rytmie w Halloweenowy wieczór.

Piosenka o 5 małych duszkach – Five little ghosts – zobacz post jak bawić się z dziećmi do tej piosenki – Piosenka o małych duszkach.

Piosenka o dyniach – Can you make a happy face? – zobaczcie jakie różne emocje mogą prezentować Halloweenowe dynie. Uruchomcie mimikę twarzy i pokazujcie emocje razem z dzieckiem. A może wspólnie pobawicie się w przygotowanie papierowych dyń o różnych wyrazach twarzy? Zobacz post: Prosta dynia dla maluszka.

Zobaczcie jak w krajach, w których obchodzone jest Halloween, dzieci przebierają się za różne postacie i odwiedzają domy, wołąjąc przy tym Trick or treat! (cukierek albo psikus!). Wspólnie tańczcie tak jak postacie z piosenki. Knock knock, tick or treat!

Przegońcie wszystkie straszne potwory, które przyjdą do Was w Halloween. Pokazujcie palcem, żeby sobie poszły i wykrzykujcie wspólnie Go away! (idź sobie!). Przeganianie potworów to chyba ulubiony hicior przedszkolaków 😉 Go away!

Udanego Halloween!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *