Peekaboo – zabawa dla naj naj’ów

Macie w domu maluszka, który dopiero stawia pierwsze kroki w angielskim? Nie chcecie wprowadzać za wielu nowych słówek naraz? A może obawiacie się, że Halloweenowe stwory są dla niego jeszcze zbyt straszne? Co powiecie na anglojęzyczną wersję zabawy w „A kuku!” z uroczym uśmiechniętym białym kotkiem? Dzieci z całą pewnością pokochają zarówno bohatera piosenki jak i samą zabawę.

Jak bawimy się w Peekaboo? Zakrywamy twarz dłońmi, chowając się przed maluchem, a następnie odsłaniamy twarz, wołając radośnie Peekaboo! Dziecko może się schować w domu za dowolnym meblem czy drzwiami, a wyskakując zza niego wydać z siebie ten sam okrzyk, próbując wystraszyć rodzica. Pamiętajcie, tylko żeby porządnie się przestraszyć!

W okresie Halloween możemy wzbogacić zabawę o wspólne oglądanie piosenki o kotku, który pojawia się w różnych miejscach na tle Halloweenowych symboli, wykrzykując Peekaboo!

Jeśli już pokochaliście naszego kotka, możecie wydrukować jego podobiznę w kilku egzemplarzach i ukryć obrazki w różnych miejscach w domu. Pytajcie dziecko gdzie jest kotek (Where is the cat?), bawcie się z nim w ciepło-zimno (hot-cold). Jeśli dziecko zbliża się do poszukiwanego obrazka, wspieramy go wołając hot, jeśli jednak idzie w błędnym kierunku, pomagamy wołając cold. Skorzystajcie z szablonu kotka dostępnego na stronie Super Simple Songs.

42
43
44
45
46
previous arrow
next arrow
42
43
44
45
46
previous arrow
next arrow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *